« Ožujak 2024 »

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Karolina Čutuk, 7. 2. 2020.

Naši su osmaši 5. veljače krenuli u 5.30 na dvodnevnu  terensku nastavu u Vukovar u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru" , a uz našu školu su još bile i OŠ 22.lipanj, OŠ Braća Ribar te OŠ Lučko iz Zagreba.

Pomalo pospani , ali odlično raspoloženi smo lako podnijeli put od tri i pol sata, a kad smo stigli dobrodošlicu nam je pripremila "košava" koja nas je pratila čitav dan. Prvi dan smo posjetili dvorac grofova Eltz te Muzej vučedolske kulture u kojima nam je bilo vrlo zanimljivo. Nakon ručka smo odslušali dva predavanja o početku Domovinskog rata i samoj bitci za Vukovar i ostali zatečeni sa onim što se u to vrijeme događalo. U 15.30 je slijedio smještaj u sobe, a zatim iščekivano slobodno vrijeme-odlazak u grad. Boreći se sa snažnim i hladnim vjetrom šetali smo gradom, malo se osvježili i vratili se u hostel jer je, naravno, slijedila večera i disko. Zamislite disko je brod na Dunavu, a bilo nam je izvrsno i tih sat i pol vremena je bilo prekratko. Povratkom u hostel, malo druženja i zasluženi "odmor".
  Drugi dan, već u 6.30, lagano na noge jer se moramo spremiti za polazak te napuštamo hostel i kreće cjelodnevni obilazak povijesnih lokacija: crkva i samostan sv Bone, Trpinjska cesta i "Groblje tenkova", Spomen dom Vukovarska bolnica, Memorijalno groblje, Hangar, Ovčara. Ne moramo ni govoriti koliko je sve to potresno, poučno, zanimljivo i ostavlja vječno pitanje "Zar je moguće da čovjek čovjeku tako nešto može uraditi? "Slijedi ručak, a onda odlazimo u centar u Školu mira i Kviz znanja. Naravno , naši Luka I Borna pobjeđuju i vraćamo se doma s diplomom, puni dojmova , uspomena ne predivno vrijeme provedeno u Vukovaru koje ćemo vječno pamtiti jer cilj i jest "Nikad ne zaboraviti Vukovar".