Terenska nastava Osmaša - promicanje vrijednosti Domovinskog rata, Sisačka bojišnica
Autor: Marina Karapandžić, 12. 5. 2015.

Dana 11.svibnja 2015.god. osmaši naše škole zajedno sa svojim razrednicima-Ivana Fukat, Ante Krpan, Svjetlana Balen te profesoricom povijesti Ivanom Šimanović sudjelovali su na terenskoj nastavi pod nazivom Promicanje vrijednosti Domovinskog rata, Sisačka bojišnica.

Ciljevi terenske nastave bili su ukazati na  i osvijestiti vrijednost Domovinskog rata, doprinos građana i branitelja grada Siska u obrani nam grada i Domovine. Nositelji aktivnosti su članovi Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Temeljni ogranak Galdovo te Grad Sisak-Gradski muzej Sisak.

Posjetili smo nekadašnju prvu liniju obrane Komarevo, gdje nas je umirovljeni satnik Marin Jakopović upoznao s ratnim događajima na Sisačkoj bojišnici 1991.-1995.god. U Muzeju Domovinskog rata u Barutani, Ivica Valent, viši kustos Gradskog muzeja Sisak, upoznao nas je s proizvodnjom naoružanja, opremom naših branitelja. Na samom kraju terenske nastave paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu dr. Franje Tuđmana te potpisima u Spomen domu odali smo počast svim poginulim hrabrim braniteljima našeg grada Siska.