Sveti Nikola u našoj školi i Volonterski dobrotvorni sajam
Autor: Jadranka Groza, 7. 12. 2018.

6. prosinca je početak mjeseca ispunjenog radošću, darivanjem, dobrim djelima, lijepim željama. Tako je i ove godine Sveti Nikola darivao učenike naše škole slatkim poklonima.

Za učenike nižih razreda i djecu iz vrtića (koji su privremeno naši "podstanari") organizirana je predstava Centra za kulturu "Povuci, potegni" u kojoj su u čdjeca imala ulogu, a nakon predstave Sveti Nikola darivao je dobru djecu, a svi su bili dobri, prigodnim poklonima.

No, to je bio samo početak događanja, jer nakon predstave u holu škole održan je Sajam "Pokloni, zamijeni" u organizaciji Školskog volontersko kluba, kojim smo ujedno i obilježili Svjetski dan volontera. Na poziv volontera odazvalo se mnogo učenika škole koji su donijeli svoje stvari kako bi ih poklonili prijateljima, ili ih međusobno razmijenili. Bilo je tu odjeće, obuće, torbi, pribora, igračaka, bilo je i puno smijeha, veselja i lijepog druženja. Uz slatkiše, voćne sokove i dobre vibracije. Gotovo je sve podijeljeno, vjerujemo da smo mnogima uljepšali dan. Naši su se volonteri i ovaj put iskazali kao dobri organizatori, motivatori i oni na koje se možemo uvijek osloniti.